Aktualności

Relacja z 35 Ogólnopolskiego Tradycyjnego Tańca Ludowego

29-10-2019
26 października 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie odbył się 35 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego zorganizowany przez WDK w Rzeszowie, GCK w Świlczy z siedzibą Trzcianie

26 października od godz. 9.00 w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z.s w Trzcianie odbyły się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: autentycznych grup i par tanecznych.  Artyści ludowi z całej Polski zawitali do Trzciany, aby w październikowy weekend po raz kolejny przedstawić folklor muzyczny swojego regionu. Konkurs skupia uczestników z całej Polski, którzy z zamiłowaniem i pasją przedstawiają folklor taneczny swojego regionu przed wymagającym Jury. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest imprezą niezwykle ważną, służącą ochronie dziedzictwa kulturowego i każdego roku skupia liczne grono uczestników i odbiorców. Podtrzymywanie i popularyzacja kultury ludowej poprzez taniec jest ciekawą formą odkrywania polskiego folkloru. Pozwala zachować w pamięci to, na co pracowały wszystkie przeszłe pokolenia. Ogólnopolski konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest istotnym widowiskiem w kultywowaniu, popularyzacji przepięknej kultury ludowej. Cały dorobek artystyczny wszystkich zespołów jest skarbnicą tradycji ludowych z różnych regionów Polski.

 

W trakcie imprezy pracownicy LGD informowali jej uczestników o możliwości ubiegania się o środki unijne w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2014-2020 oraz rozdawali ulotki informacyjne.  Pracownicy LGD przekazali mieszkańcom uczestniczącym w imprezie informację o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy, zasadach przyznawania dofinansowania oraz przedstawili zasady interpretacji poszczególnych kryteriów oceny wniosków.

 

 

 

lista aktualności

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

CMSEditopowered by:
2009 Lokalna Grupa Działania "Trygon - Rozwój i Innowacja"
drukuj